Koszykówka

NBA: San Antonio Spur wygrali z Golden State Warriors

2013.05.11//  P. Rączka
Koszykarze San Antonio Spurs wygrali 92:102 z Golden State Warriors w trzecim meczu tych drużyn w fazie play-off i objęli prowadzenie 2-1. Ostrogi miały w tym spotkaniu skuteczność trafionych punktów 51%. Najlepiej na parkiecie prezentował się Tony Parker, który zdobył 32 punkty z czego 25 już do przerwy. Na wysokości zadania stanął również Tim Duncan, rzucając 23 "oczka" i notując 10 zbiórek.
W ekipie gospodarzy zawiedli liderzy. Stephen Curry trafił zaledwie 5 z 17 rzutów i zdobył 16 punktów, a 7 z 20 rzutów trafił tylko Klay Thompson. Koszykarze Gregga Popovich cały czas mieli przewagę nad rywalami i spokojnie kontrolowali wynik. Na początku czwartej kwarty zapowiadało się, że może jeszcze dojść do emocjonującej końcówki, gdy wynik na tablicy pokazywał 78:79, ale Spurs w momencie zanotowali serię 1:11.