NBA: San Antonio Spurs wyeliminowali Golden State Warriors

2013.05.17//  P. Rączka
Koszykarze San Antonio Spurs pokonali 94:82 Golden State Warriors i awansowali do finału swojej Konferencji, wygrywając bezpośrednie starcie 4-2. Gospodarze zostali zatrzymani na skuteczności 40% z gry, a pomogło w tym wystawienie wyższego składu. Jeszcze pod koniec czwartej kwarty wydawało się, że końcówka będzie bardzo emocjonująca, gdyż Ostrogi prowadziły 77:75 na cztery minuty przed końcem. Dobra skuteczność rzutów za trzy punkty m.in. Tony Parker, szybko rozwiała nadzieje rywali na korzystny wynik.
Stephen Curry zdobył 22 punkty, ale trafił tylko 10 z 25 rzutów z gry i 2 z 8 za trzy. Dla Spurs 19 punktów rzucił Tim Duncan. W finale Konferencji Zachodniej Spurs zmierzą się z Memphis Grizzlies - będzie to dla nich okazja na rewanż za przegraną dwa lata temu w I rundzie.