Sport   »   Aktualności   »   Interwetten Cup: Polacy ograli gospodarzy imprezy

Interwetten Cup: Polacy ograli gospodarzy imprezy

2010.01.08//  S. Kozak
Polscy szczypiorniści pod dowództwem Bogdana Wenty, w pierwszym spotkaniu w ramach turnieju Interwetten Cup, pokonali Austriaków 32:26. Dzisiaj nasza reprezentacja stawi czoła Węgrom, a w sobotę Chorwatom.

Polacy błyszczeli na boisku. Od początku dyktowali reguły gry. Skuteczny atak i agresywna obrona dawały dobre efekty. Ponownie w bramce świetnie spisywał się Sławomir Szmal.
Bogdan Wenta Bogdan Wenta
Sławomir Szmal Sławomir Szmal

W 22. minucie był remis 9:9. Zawodnicy Wenty jednak szybko przegonili rywali. Cały czas prowadzili 2-3 bramkami. Na przerwę schodzili z wynikiem 14:11.

Drugą połowę efektownym trafieniem zaczął Bartosz Jurecki. Na parkiecie poza nim świetnie spisywali się: Tomasz Rosiński, Tomasz Łuczyński i Karol Bielecki. Polacy pewnie wygrali mecz 32:26.
Bartosz Jurecki Bartosz Jurecki

Turniej Interwetten Cup zainaugurowało spotkanie Węgry – Chorwacja. Po pierwszej połowie na prowadzeniu był węgierski skład, ale ostatecznie drużyny zremisowały 30:30.