Sport   »   Aktualności   »   Piłka ręczna: Polska zwyciężyła Ukrainę

Piłka ręczna: Polska zwyciężyła Ukrainę

2010.10.28//  J. Knop
Polska pokonała Ukrainę w wymiarze 23 – 15. Było to pierwsze spotkanie eliminacyjne do mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbędą się w 2012 roku. Organizatorem imprezy będzie Serbia. Polscy zawodnicy włożyli w ten mecz wiele serca, a bohaterem pojedynku został jak zwykle świetnie dysponowany Sławomir Szmal. Do kadry wrócili Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk, co przyniosło wyraźną zmianę w grze polskiego zespołu.
Bogdan Wenta Bogdan Wenta
Sławomir Szmal Sławomir Szmal
Karol Bielecki Karol Bielecki

Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu Polaków. Później jednak „biało – czerwoni” z minuty na minutę grali coraz lepiej i odważniej. Pierwszą bramkę do podopiecznych Bogdana Wenty zdobył Michał Jurecki. Między słupkami bramki fenomenalnie spisywał się Sławomir Szmal, który niejednokrotnie ratował polską reprezentację przed utratą bramki. Do przerwy Polacy prowadzili 11 – 7.

Druga odsłona to całkowita dominacja polskiej ekipy. Ukraińcy nie wiele mogli zdziałać w starciu z bardzo dobrze dysponowanymi „Orłami Wenty”. Był moment, w którym „biało – czerwoni” prowadzili już 16 – 8 i od tamtej chwili bez najmniejszego problemu kontrolowali przebieg meczu. W ukraińskim zespole z wielkim zaangażowaniem grał Siergiej Burka, ale ostatecznie nie wiele zdziałał. Spotkanie zakończyło się bezapelacyjnym zwycięstwem reprezentacji Polski nad Ukrainą.